5 Haziran 2008 Perşembe

iControlPad

Geniş ekranı sayesinde iPhone'da oyun oynamak gerçekten çok zevkli oluyor. psx4iphone gibi PSP simülatörleri sayesinde de PlayStation oyunlarını bile iPhone'da oynayabiliyoruz. Fakat iPhone'un dokunmatik ekranı, el becerisi gerektiren oyunlarda çok yetersiz kalıyor ve konsol oyunlarındaki kumandanın zevkini alamıyoruz.


http://www.icontrolpad.com ekibi de iPhone'daki oyun zevkini tam yaşayabilmemiz için bir oyun kumandası geliştirmekte ve yakında piyasaya sürecek. Geçenlerde de iPhone'a entegre olacak kumandanın son halinin sanal resimlerini yayınladılar.Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi iPhone, kumanda paneline gayet şık oturmuş ve çok estetik duruyor. Sitesinde yazdığına göre iControlPad, Temmuz ayında piyasaya sürülecekmiş.

Ürünün şimdilik bilinen özellikleri de şunlar:

* iPhone'umuz panel içindeyken de rahatlıkla kulaklığımızı kullanabileceğiz.
* Sadece iPhone'a değil, iPod Touch gibi diğer benzer cihazları da detekleyeceklermiş.
* iControlPad'in çalışabilmesi için iPhone'umuzun kırılmış (Jailbreaked) olması gerekiyormuş.
* iControlPad'in kodları ve SDK'sı herkese açık bu yüzden bir çok uygulama tarafından destekleniyor olacakmış.
* Satış fiyatı da muhtemelen 30$'ın altında ama kaliteli malzemeden olacakmış. Türkiye'ye gelişi daha yüksek olacaktır.
* Bu cihazı geliştiren arkadaşlar daha evvel de benzer işlerle uğraşıyorlarmış, bu yüzden ürünün rahat ve küçük olacağını iddia ediyorlar. Zaten cihazın çalışan ilk prototipinin resmini de geçtiğimiz aylarda yayınlamışlardı:Ben şahsen fiyatı düşük olması durumunda bu ürünün çok tutacağını düşünüyorum. Eğer kumandası sitesinde iddia ettiği gibi rahat ve kullanışlı olursa eminim iPhone için geliştirilecek oyun sayısında patlama olacaktır. Bekleyip göreceğiz :)

3 comments:

Adsız dedi ki...

psp killer...

wiiPhone dedi ki...

Türkiye'ye gelişi daha yüksek fiyattan olmayacak çünkü bu cihazı yapanlardan biri de Türk. http://www.gp2xtr.com forumlarında daha önceden bir haber daha okumuştum.

Adsız dedi ki...

psx4iphone psp simülatörü nedir?
psp oyunları nasıl oynanacak?

t